Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego
w Czeskim Cieszynie
Kalendarz
listopad2020
powtśrczpisoni
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Szkoła za 100 lat

12.11.2020


Cześć!

Dzisiaj miałam aż trzy lekcje online. Za oknem padał deszcz. Obok mnie nie było ani Zuzi ani Bartka, tylko półki z moimi książkami. Dzieci słuchały głosu pani nauczycielki, który spokojnie płynął z mikrofonu komputera. Cicho i jakoś smutno. Wolałabym jednak pójść do szkoły. Niestety, z obawy przed szerzącą się pandemią szkoły są zamknięte. Trudno... 

Szkoda, że nasze komputery są takie płaskie. Gdyby były trójwymiarowe, można by założyć okulary 3D i znaleźć się w samym środku klasy. Albo 4D? Wtedy mielibyśmy okazję bez wychodzenia z domu spotkać się na szkolnym boisku i poczuć wiejący wiatr i spadające krople deszczu. Albo jeszcze więcej! 12D! Wówczas na przyrodzie moglibyśmy pochodzić po tropikalnym lesie, a na historii cofnąć się w czasie i stanąć oko w oko z wielkim, wirtualnym dinozaurem. 

Czyż nie tak powinna wyglądać szkoła za 100 lat? Jak ją sobie wyobrażacie - ławki, książki, nauczycieli? A może uczyć nas będą roboty? Ciekawa jestem, jakie macie pomysły? Ruszcie głową i puśćcie wodze fantazji. Niech w ruch pójdą kredki, farby, wycinanki. Rysujcie, malujcie, klejcie. Wszystkie techniki plastyczne dozwolone! Stwórzcie szkołę przyszłości, a potem przyślijcie prace do redakcji Jutrzenki. Regulamin konkursu znajdziecie poniżej. Na zwycięzców czekają mega fajne nagrody.

Niech moc będzie z Wami!           Wasza Jutrzenka REGULAMIN KONKURSU RYSUNKOWEGO – SZKOŁA ZA STO LAT

Format: dowolny

Technika: dowolna


Prace przyślijcie do 13 grudnia 2020 r.

na adres: Centrum Pedagogiczne – Redakcja Jutrzenki, ul. Ostrawska 612/21, 737 01 Czeski Cieszyn 

Nagrodzone prace zaprezentujemy na łamach Jutrzenki oraz wirtualnie. Na odwrocie pracy podajcie swoje imię, nazwisko, szkołę i klasę!

Cieszymy się, że zabierzecie nas wehikułem czasu do szkoły przyszłości… za 100 lat!
O nas

Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie jest instytucją doskonalenia zawodowego, kształcenia ustawicznego oraz aktywnej współpracy europejskiej, otwartą na innowacje, dążącą do podkreślenia tożsamości i specyfiki Euroregionu Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński. Placówka powołana została z dniem 1 stycznia 1995r. przez Ministerstwo Szkolnictwa, Młodzieży i Wychowania Fizycznego w RC . Jest to jedyna tego typu placówka w Republice Czeskiej.

Nasze działania:

  • doskonalenie zawodowe pracowników pedagogicznych
  • pomoc metodyczna i dydaktyczna placówkom oświatowym z polskim językiem nauczania
  • wydawanie pomocy metodycznych - Jutrzenka i Ogniwo
  • konkursy i olimpiady dla dzieci i młodzieży
  • kształcenie ustawiczne
  • czesko-polska współpraca transgraniczna
  • współpraca europejska
  • biblioteka pedagogiczna